HC Leuven 2019 voert een breedtesportbeleid waarin plezier en gezondheidswinst centraal staan en waarbinnen het niveau van de jeugdwerking permanent verbeterd wordt door het aanstellen van competente jeugdtrainers en het stimuleren van vorming en opleiding. We bieden voldoende trainingsmogelijkheden aan zodat de competitief ingestelde sporter aan zijn trekken komt en zo perspectief heeft om door te stoten naar een hoger niveau.

Bij HC Leuven 2019 hebben alle kinderen hebben het recht om

  • sport te beoefenen
  • zich te vermaken en te spelen
  • in een gezonde omgeving te sporten
  • waardig behandeld te worden
  • getraind en begeleid te worden door competente mensen
  • deel te nemen aan training die aangepast is aan hun leeftijd, individueel ritme en mogelijkheden
  • zich te meten met kinderen van hetzelfde niveau in een aangepaste competitie
  • in veilige omstandigheden aan sport te doen
  • te rusten
  • de kans te krijgen kampioen te worden, of het niet te worden

HC Leuven 2019 wil zoveel mogelijk meisjes en jongens contact te brengen met de handbalsport. We willen de kwaliteit en de structuur van onze jeugdwerking (spelers, trainers, staf en bestuur) verbeteren om op langere termijn het technische en tactische niveau van de seniorenteams op te krikken met eigen spelers, om zo van hen een vaste waarde te maken in de liga-reeksen.

Onze jeugdplan kan je hier downloaden.